Projekt Uczeń-Obywatel

Zapraszamy uczniów szkół krakowskich do udziału w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Uczeń – Obywatel”, którego celem jest zapoznanie z historią, strukturą i funkcjonowaniem samorządu krakowskiego.

Fot. MDK im. Gałczyńskiego
  •  Wariant dla uczniów szkół podstawowych pn. Moje miasto, moja dzielnica, moja ulica” organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego

Projekt adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII. Program spotkań , które odbywają się raz w miesiącu, od października do czerwca, jest dostępny tutaj.

Zgłoszenia szkół należy przesyłać na adres:sekretariat@mdk.internetdsl.pl do dnia 26 września 2019 r.

Karta zgłoszenia do pobrania tutaj.

•  Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie koordynuje moduł projektu dla klas ponadpodstawowych, pod nazwą ”Cykl spotkań samorządowych”. Na tym etapie projekt przewiduje zapoznanie uczniów ze strukturą i funkcjonowaniem samorządu lokalnego na szczeblu dzielnicowym i miejskim. Wśród proponowanych form realizacji znajdują się między innymi spotkania z przedstawicielami rady dzielnicy, radnymi Rady Miasta Krakowa, zaangażowanie w projekty realizowane na terenie dzielnicy, uczestnictwo w sesji Rady Miasta Krakowa.

Karta zgłoszenia jest dostępna tutaj.

Zgłoszenia: Teresa Kwinta – Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana
Tel. (12) 430-00-15 wew.214