Prokocimska Majówka Rodzinna 2018

Wiosennie, słonecznie i majowo było w trakcie Prokocimskiej Majówki Rodzinnej, która miała miejsce 26 maja 2018 roku w ogrodzie Młodzieżowego Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego przy ul. Na Wrzosach 57 w Krakowie. Tradycyjnie już od 12. lat Majówka jest plenerowym spotkaniem skupionym wokół koncertu laureatów Konkursu Piosenek ze Starego Śpiewnika „Rodzina Tralalińskich” oraz ARtystycznego TURnieju Przedszkoli Dzielnicy XII – ARTUR.

Nagrody i dyplomy dla zwycięzców indywidualnych i grup przedszkolnych wręczyli: radna Rady Miasta Krakowa i Dzielnicy XII – Grażyna Fijałkowska, dyrektor MDK – Teresa Grzybowska oraz przewodniczący Rady Dzielnicy XII – Zbigniew Kożuch. 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości sprawiła, że w żywiołowych, malowniczych, starannie przygotowanych występach dzieci, wielokrotnie przewijała się polska, patriotyczna nuta. Po swoich prezentacjach dzieciaki bardzo chętnie bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni i trampolinie i robiły ogromne bańki mydlane. Rodziny oglądały stroje narodowe i ludowe, korale, pasy słuckie , pomysłowe, duże szachy/ w które niektórzy grali/ – przygotowane przez uczestników Dekoratorni pod kierunkiem p. Lidii Muchy, która także asystowała dzieciom przy wykonywaniu upominków dla mamy w Dniu Matki.