Wizyta Świętego Mikołaja

5 grudnia był wyjątkowy w Akademii Lolka i Bolka.W tym dniu bowiem zostali zaproszeni Rodzice na spotkanie zatytułowane: ” Czekając na Świętego Mikołaja”. Wizytę długo oczekiwanego gościa umiliły wspólne zabawy i tańce z Rodzicami zarówno w kole, jak i w parach. Następnie odbył się blok zabaw prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego V. Sherborne pt. ” W krainie Świętego Mikołaja”, zakończonych relaksującym wierszykiem – masażykiem. Po wesołych zabawach przedszkolaki wraz z Rodzicami przygotowywały prezent dla Świętego Mikołaja, czyli serduszka z dobrymi uczynkami. Twarz każdego dziecka rozpromieniła się, gdy w drzwiach pojawił się wreszcie Św. Mikołaj. Przedszkolaki z przejęciem zaprezentowały specjalnie przygotowane na tę okoliczność piosenki, rymowanki i wierszyki. Po takim powitaniu Św. Mikołaj przystąpił do wręczania upominków. Każde dziecko było szczęśliwe, gdy trzymało w rękach swój wymarzony prezent i mogło wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Po otrzymaniu prezentów dzieci wręczyły zaskoczonemu Mikołajowi przygotowane serduszka. Na zakończenie spotkania ALiBowicze zaśpiewali piosenkę na pożegnanie, podziękowali za prezenty oraz zaprosili Św. Mikołaja za rok.