Święta już tuż, tuż

W dniu 17.12. odbyło się w Akademii Lolka i Bolka rodzinne spotkanie związane z najpiękniejszymi świętami w polskiej tradycji – Świętami Bożego Narodzenia. Wspólnie staraliśmy się przybliżyć tajemnicę nocy wigilijnej. Przedszkolaki poprzez wierszowaną opowieść o narodzeniu Jezusa, a rodzice poprzez głośne czytanie opowiadania o Świętej Rodzinie. Tradycją naszych imprez ALiBowych jest oczywiście wspólna zabawa. Wszyscy uczestnicy spotkania brali w niej aktywny udział. Były więc zabawy związane z przygotowaniami do świąt oraz bożonarodzeniowymi tradycjami, jak również świąteczne zgadywanki. Na spotkaniu nie mogło również zabraknąć wspólnego rodzinnego kolędowania, po którym zatańczyliśmy świąteczny taniec i złożyliśmy sobie nawzajem życzenia. Następnie przedszkolaki wraz ze swoimi bliskimi wykonywały ozdobę choinkową. Na pożegnanie wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.