Światowy Dzień Żywności

16 października obchodzony jest jako Światowy Dzień Żywności. W Akademii Lolka i Bolka była to dobra okazja, aby zachęcić przedszkolaki do spożywania różnorodnych pokarmów oraz uświadomić im znaczenie właściwego odżywiania dla zdrowia. Została zwrócona szczególna uwaga na te produkty i dania, które zawierają dużo witamin i innych składników potrzebnych dla zdrowia i wzrastania. Przedszkolaki poznały produkty zdrowe i niezdrowe z różnych grup żywieniowych poprzez zabawy dydaktyczne polegające na rozpoznawaniu i klasyfikowaniu żywności, piosenki i wierszyk. Zajęcia te miały na celu kształtowanie już w najmłodszym wieku właściwych nawyków żywieniowych oraz uświadomienie przedszkolakom, że nie wszystko zdrowe, co smakuje.