Wakacje, wakacje, wakacje…

Szkoda, ze już się kończą. W tym roku uczestnicy MDK wyjechali na warsztaty do urokliwej miejscowości Panteleimonas w Grecji znajdującej się pomiędzy Masywem Olimpu, a Morzem Egejskim. Słoneczne, gorące dni, ciepłe czyste morze, piaszczysta , prawie pusta plaża i zajęcia warsztatowe – plastyczne i taneczne.

Byliśmy też na wycieczkach, dzięki którym poznaliśmy uroki Grecji i jej historię.Wjechaliśmy do schroniska Stawros w Górach Olimpu podziwiając po drodze widoki,byliśmy w Meteorach- masywie skał z piaskowca i zlepieńca w środkowej Grecji na północno-zachodnim krańcu równiny tesalskiej . Skały osiągają wysokość do 540 m n.p.m. Na szczytach skał umiejscowiony jest zespół prawosławnych klasztorów (monastyrów) – klasztorów wybudowanych na skałach w XIV wieku. Zwiedzaliśmy Pantaleimonas Parias, Laptokarię oraz Platamonas – miasteczka znajdujące się na Riwierze Olimpijskiej. Odpoczywaliśmy, ale również pracowaliśmy i poznawaliśmy kulturę i historię Grecji.

Może wrócimy tu za rok, bo jeszcze tyle zostało do zobaczenia

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność