Wiosenny Przegląd Artystyczny ENGLISH IN ACTION

15 kwietnia 2014 roku w sali widowiskowej MDK  odbył się   Drugi  Wiosenny  Przegląd  Artystyczny „English  in Action”. Uczniowie w kategoriach  klas I – III  oraz  IV – VI   przygotowali wraz z nauczycielami języka  angielskiego w swoich  szkołach krótkie  przedstawienia w języku angielskim.

Do przeglądu zgłosiło się  11 grup z przeróżnymi scenariuszami: nieco dłuższymi i krótszymi, znanymi  lub zupełnie nowymi – autorskimi.  Jury w składzie: p.prof.. Janina Ozga- Wydział  Filologiczny UJ, p. Joanna Ostowska – Oczak – Polskie Radio, oraz p.Dorota Kowalska – MDK im. K.I. Gałczyńskiego  po obejrzeniu wszystkich przedstawień, zanotowaniu spostrzeżeń i uwag oraz po burzliwej naradzie ogłosiło werdykt:

W kategorii klas I – III :  1. miejsce: „Puss in Boots”  przygotowane przez  Szkołę Podstawową w Cianowicach,  2. miejsce:  „Little  Red  Riding  Hood”  przygotowane przez Zespół Szkół Społecznych nr 5 oraz  3. miejsce: „Puss in Boots” przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 24 w Krakowie.

W  kategorii klas IV  – VI:  1. miejsce: „School, school, school” przygotowane  przez Szkołę Podstawową nr 97 w Krakowie, 2. miejsce: „Alice in Wonderland” przygotowane przez Szkołę podstawową nr 65  oraz 3. miejsce: „The King’ s New Clothes” przygotowane przez  Szkołę Podstawową nr 24.

Wszyscy  uczestnicy – młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa, małe upominki oraz słodki poczęstunek.Zwycięzcom nagrody  ufundowało Wydawnictwo Macmillan.  Nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy za rok z nowymi przedstawieniami.