” Zabawa na 102 – mama, tata i ja!”

W dniu 15.03.2014 r. w Akademii Lolka i Bolka odbyła się rodzinna sobótka. ALiBowicze przybyli z rodzicami, rodzeństwem oraz babciami i dziadziusiami. Wszyscy uczestnicy spotkania aktywnie uczestniczyli we wszystkich zabawach: ruchowych w kole ze śpiewem, tanecznych w parach oraz wykorzystujących elementy dramy. Wśród aktywności ruchowych były zabawy inspirowane Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oparte na relacji ” z”, ” przeciwko” oraz ” razem”. Nie zabrakło również zabaw oraz zgadywanek rozwijających uwagę, pamięć oraz logiczne myślenie. Na zakończenie uczestnicy mogli wyciszyć się i zrelaksować podczas zabaw opartych na dotyku, zwanych ” dziecięcymi masażykami” oraz przy zabawach paluszkowych.