Wspomnienia z Mrzeżyna

W dniach 11.07 – 24.07.2013 odbył się obóz letni MDK W Mrzeżynie. Uczestniczyło w nim 47 dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Dzieci podzielone były na 3 grupy : „grupę angielską” – pod opieką Pani Basi Grocholi, „grupę taneczną” – Pani Justunki oraz „grupę rekreacyjną” – Pani Joanny.
Cały obóz miał charakter warsztatowy. Odbywały się zajęcia programowe, będące kontynuacją całorocznej pracy grup MDK. Każda grupa pracowała wg swojego programu. Oprócz zajęć w poszczególnych grupach, odbywały się będą także imprezy integracyjne dla całego obozu. W tym roku tematem przewodnim na obozie było „Życie, zwyczaje i tradycje Wikingów”. W związku z tym odbyły się wycieczki i zabawy zawiązane z wikingami:
Całodzienna wycieczka do Osady Wikingów” w Wolinie – zwiedzanie osady „historycznej” – rekonstrukcji zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza – od IX do XI wieku.
„Żywa lekcja historii nt Wikingów i Słowian”, połączona z przejażdżką konno
w stadninie koni „Pestka” w Mrzeżynie.
Quiz pt. „Tajemnice Asgard – Wikingowie w Krainie Bogów” – przygotowany przez grupę rekreacyjną.
Warsztaty tańców Celtyckich prowadzone przez grupę taneczną.
Gra terenowa ”Tajemnicze Runy”.
Pokaz mody Wikingów oraz Wikingowy Chrzest Obozowy.
Poza tym odbyły się wycieczki do Trzeszcza, Niechorza i Kołobrzegu. Dzieci płynęły statkiem z portu w Mrzeżynie po Morzu Bałtyckim. Tradycyjnie odbyły się też dyskoteki, konkurs na rzeźbę piaskową, rozgrywki sportowe i ognisko.
Pogoda nam dopisała i humory też 🙂

fb-share-icon

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność