Magia hiperrealistycznego koloru i surrealistycznego tańca

Magia hiperrealistycznego koloru i surrealistycznego tańca

       18 czerwca w MDK przy ul. Beskidzkiej 30 odbył się wernisaż sekcji plastycznej Joanny Żmudy – Magia koloru i tańca. W tym roku było nie tyle magicznie co raczej ..hm…surrealistycznie, hiperrealistycznie, fowistycznie, konstruktywistycznie i bardzo abstrakcjonistycznie. Tematem wiodącym były bowiem oblicza współczesnego malarstwa.

       Wernisaż rozpoczął się od tradycyjnego wykładu, choć i tu w tej, powiedzmy oficjalnej części nie zabrakło poczucia humoru…prowadząca przeplatała prezentacje dzieł uznanych artystów z prezentacją prac uczniów dodając do nich jednak wyszukany, trafny i bardzo naukowy komentarz tak, iż trudno było się zorientować iż opisuje prace własnych wychowanków. Pomysł bardzo przypadł wszystkim do gustu, co odzwierciedliło się w wielkim aplauzie i gromkich brawach. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, iż niektóry Młodzi Artyści zachwyceni recenzją prosili o wydrukowanie komentarza do swojego dzieła. Wernisaż tradycyjnie już uświetniły występy Zespołu Tańca Współczesnego TaW – tym razem m.in. z liryczną i nostalgiczna interpretacją Zimmerowskiego Gladiatora.

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność