GARDEJA 2013 – DZIEŃ SIÓDMY

Powoli obóz zaczyna toczyć się z górki 🙂 Minęliśmy właśnie połowę naszego pobytu w Gardei. Pogoda dzisiaj nie była zła. Podobnie jak wczoraj rozpoczęliśmy od zachmurzenia z czasem się przejaśniło i popołudnie mieliśmy już słoneczne. Pojawiła się kontrola SANEPIDu. Jak można się domyśleć nasz obóz nie został zamknięty – wszystko jest w porządku 🙂 !!! Po śniadaniu na wyraźną prośbę najmłodszych uczestników wizyta w sklepie a po niej grupa trzecia gry i zabawy z piłkami na boisku natomiast grupa najmłodsza gry i zabawy biegowe: wyścigi zastępów. Po zaciętych bojach między drużynami dowodzonymi przez siostry DRÓŻDŻ zwyciężyła nieznacznie trzema punktami ekipa starszej z sióstr – Heleny. Grupa druga zajęcia na tatami w formie doskonalenia technik rzutowych oraz próba z testu sprawności. Tym razem zwis na drążku. Najstarsi natomiast rywalizowali w zawodach łuczniczych oraz w turnieju gry w bule. Oto najlepsi:

ŁUKI:
I – MAREK JAŚKOW
II – SZYMON BASTER
III – KRZYSZTOF ŁOPATA

BULE:
I – SZYMON BOROWY
II – MATEUSZ PUCHAŁA
III – JAKUB LEWANDOWSKI

Po obiedzie w nagrodę za najlepsze wyniki  w konkursie czystości pokój 25 w składzie:

KATARZYNA BARNAŚ
MARTA BOROWY
JOANNA ŁOPATA
WERONIKA NOWAK
ALICJA TRZPIS
WERONIKA WIELECKA

uczestniczył w zabawach z PAINTBALLEM :). Mamy nadzieję, że zmotywuje to pozostałych do jeszcze większej mobilizacji w tym zakresie :). Grupa pierwsza trenowała na macie i sprawdzała siłę mięśni ramion podczas zwisu na drążku a po zajęciach aby nie czuła się pokrzywdzona udała się do sklepu.Grupa druga sprawdzała swoje możliwości w próbie testowej – był to bieg wytrzymałościowy, potem wizyta w sklepie a po niej relaks na plaży nad jeziorem. Grupa trzecia udała się na trening marszowy połączony z rozpoznawaniem roślin i zwierząt. O ile nie  było problemu z rozpoznaniem BOCIANA czy ŻABY o tyle poprawne nazwanie drzew takich jak LIPA, DĄB, BRZOZA czy też równie popularnych roślin takich jak RUMIANEK, MAK LEKARSKI czy polne CHABRY sprawiało już spore problemy… Ośmiokilometrowy marsz zakończył się ok. godziny 18.00 a po drodze uczestnicy naliczyli w sumie sześć większych i mniejszych jezior. Najmłodsi tym razem wykonywali w ramach testu sprawności bieg po kopercie a potem podnosili swoją sprawność na sali gimnastycznej w grach i zabawach ruchowych. Po kolacji projekcja filmu MADAGASKAR 3 i cisza nocna. Jutro czeka nas całodzienna wycieczka do MEGAPARKU KANSAS CITY a w nim przygotowane atrakcje z przewodnikiem. Na drogę dzieci otrzymają suchy prowiant a wrócimy ok. 17.00 na obiadokolację.

trener Paweł Maślej

WYNIKI RYWALIZACJI:

BULE – GARDEJA 2013 – GRUPA 3

ZAWODY ŁUCZNICZE – GARDEJA 2013 – GRUPA 1

ZAWODY ŁUCZNICZE – GARDEJA 2013 – GRUPA 3

PIŁKA NOŻNA HALOWA – GARDEJA 2013 – GRUPA 2

PIŁKA NOŻNA HALOWA – GARDEJA 2013 – GRUPA 1

ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA PROSZĘ KLIKNĄĆ PONIŻSZY TEKST:

LINK DO ZDJĘĆ GARDEJA 25.07.2013