Prokocimska Majówka Artystyczna

18 maja 2013 roku ogród filii Młodzieżowego Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego przy ul. Na Wrzosach 57 już od godz. 9.00 rano gościł laureatów konkursu piosenki ze starego śpiewnika „Rodzina Tralalińskich” oraz
Artystycznego Turnieju Przedszkoli Dzielnicy XII – ARTUR -2013, a także uczestników MDK oraz mieszkańców Prokocimia, którzy wraz z dziećmi przybyli, aby uczestniczyć w Prokocimsko-Artystycznej Majówce Rodzinnej.
W imprezie uczestniczyła dyrekcja MDK z panią dyrektor Teresą Grzybowską i Jej zastępczynią panią Małgorzata Czub oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy XII na czele z jej przewodniczącym panem Zbigniewem Kożuchem.
Wręczono dyplomy i nagrody, a potem miały miejsce rozśpiewane, roztańczone i kolorowe występy dzieci z wielu przedszkoli Dzielnicy XII, całego Krakowa
i okolic. Publiczność miała możliwość z pośród wielu różnorodnych prezentacji wybrać tę, która najbardziej jej się podobała. Najwięcej głosów
w plebiscycie publiczności otrzymało Samorządowe Przedszkole nr 87
w Krakowie za widowisko „Z biegiem Wisły”. Wylosowano także słodki upominek dla jednego z uczestników głosowania publiczności. Zabawy na trampolinie, dmuchanej zjeżdżalni oraz z bańkami mydlanymi trwały do godzin popołudniowych, bowiem pogoda sprzyjała naszej plenerowej imprezie.