POPOŁUDNIE Z BEZPIECZEŃSTWEM W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY

W czwartkowe popołudnie 23 maja ok. 150 osób uczestniczyło w festynie nt. bezpieczeństwa w Młodzieżowym Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego przy ul. Na Wrzosach 57 w Krakowie. Naszą sekcję reprezentowała drużyna w składzie: JULIA MIŁEK, KACPER SKOCZYLAS oraz PIOTR KUBIK. Niestety plany organizatorów pokrzyżowała nieco pogoda – zamiast na zewnątrz impreza w dużej części odbyła się na sali widowiskowej Domu Kultury. Mimo to uczestnicy z całą pewnością mogli być z jej przebiegu usatysfakcjonowani.

Spotkanie zaczęło się od rywalizacji najmłodszych sekcji MDK. Dzieci w wieku przedszkolnym oraz pierwszych trzech klas szkoły podstawowej zmagały się z najróżniejszymi zadaniami związanymi z bezpieczeństwem. Były pytania w formie quizu, zadania i zabawy. Najlepszą okazała się sekcja przedszkolna ALIBA z budynku przy ul. Beskidzkiej a za nimi ex aequo na drugim miejscu znalazły się sekcje: LITERATURKA oraz DEKORATORNIA (obydwie z budynku przy ul.Na Wrzosach 57). Potem zadania dla licznie zgromadzonej publiczności i do rywalizacji stanęły dzieci starsze . Tym razem poziom pytań i zadań dużo trudniejszy. Jednak uczestnicy okazali się bardzo dobrze przygotowani. O kolejności końcowej zdecydowały niewielkie różnie punktowe.I tak najwyższe miejsce podium zdobyła „wrzosowa” sekcja JĘZYKA ANGIELSKIEGO, na drugim miejscu sklasyfikowana została „beskidzka” reprezentacja sekcji TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO TAW a na najniższym stopniu podium stanęli przedstawiciele „wrzosowej” sekcji PLASTYKI. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska w składzie: p. Teresa Grzybowska (Dyrektor MDK) oraz p. Bożena Partyła (Kierownik Pracowni MDK).

Kolejnym punktem imprezy była utrzymywana w tajemnicy próbna ewakuacja budynku. Można uznać, że zakończyła się ona sukcesem. W ciągu kilku minut wszyscy pracownicy, uczestnicy i widzowie opuścili budynek dwoma wyjściami ewakuacyjnymi. Kolejną atrakcją były: pokaz umiejętności psa Bastera będącego w służbie Straży Miejskiej oraz zabawy związane ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Obydwie te prezentacje odbyły się dzięki uprzejmości Straży Miejskiej z ul. Dobrego Pasterza w Krakowie. Następnie pokaz i praktyczne ćwiczenia pierwszej pomocy prowadzone przez wykwalifikowanego ratownika medycznego i mogliśmy wrócić do budynku na podsumowanie rywalizacji. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast najlepsze trzy sekcje w każdej grupie wiekowej dodatkowe nagrody rzeczowe związane bezpośrednio z bezpieczeństwem: podręczne apteczki pierwszej pomocy, oświetlenie rowerowe oraz książki.

Warto podkreślić, że impreza ta była podsumowaniem całorocznego projektu realizowanego w Domu Kultury a związanego z bezpieczeństwem. W związku z ciepłym przyjęciem przez uczestników i widzów oraz ze względu na ogromne znaczenie jakie ma bezpieczeństwo w życiu młodych ludzi mamy nadzieję na kontynuowanie podobnych działań w przyszłości.Niestety reprezentacja sekcji judo znalazła się poza podium…

trener Paweł Maślej

Dostępność