Dni Prokocimia 2013

9 czerwca w Parku Jerzmanowskich odbyły się szóste już Dni Prokocimia. Dni honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Krakowa profesor Jacek Majchrowski, który podczas imprezy wręczył medal Zasłużony dla Prokocimia panu Marianowi Majchrowi i Stypendia im. E i A. Jerzmanowskich tancerce zespołu Releve Dominice Gajewskiej i przewodniczącemu Młodzieżowej Rady Dzielnicy XII Janowi Jelonkowi. Tradycyjnie na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z prokocimskich i bieżanowskich placówek oświatowych: Samorządowego Przedszkola nr 150, Szkół Podstawowych nr 61 i 117 i XXV Liceum Ogólnokształcącego oraz naszego Młodzieżowego Domu Kultury. Występom towarzyszył pokaz wozu strażackiego, a także rycerskie zabawy przygotowane przez Krakowską Chorągiew Nadworną. Około godziny 18.00 rozpoczął się Wielki Ogólnokrakowski Test Wiedzy o Prokocimiu, w którym udział wzięły VIP-y czyli Bardzo Ważne Osoby, a wśród nich między innymi: pan Zbigniew Kożuch Przewodniczący Rady Dzielnicy XII oraz ksiądz Zbigniew Bielas Proboszcz Parafii Matki Bożej Dobrej Rady, a także uczniowie, którzy zwyciężyli w poprzedzających Dni konkursach wiedzowych. Zmagania z testem przerwała niestety burza z ulewnym deszczem i …gradem. Organizatorzy tym bardziej dziękują wszystkim, którzy mimo niezbyt dogodnych warunków postanowili test ukończyć. W Wielkim Ogólnokrakowskim Teście Wiedzy o Prokocimiu zwyciężyła pani Grażyna Fijałkowska-radna Miasta Krakowa i Dzielnicy XII, drugie miejsce zajął pan Józef Lassota-poseł i były Prezydent Krakowa.
Niestety pogoda nie pozwoliła wręczyć dyplomów i upominków nagrodzonym i wyróżnionym. Zapraszamy laureatów konkursów poświęconych Prokocimiowi 26 czerwca o godzinie 17.00 do Filii MDK przy ul. Na Wrzosach 57.

httpv://www.youtube.com/watch?v=PFHjO6SUpQ8