” 30 – lat minęło…, czyli jubileusz Akademii Lolka i Bolka”

W dniu 15.06.2013 r. Akademia Lolka i Bolka świętowała swoje 30 – te urodziny. Z tej oto uroczystej okazji odbyła się przed budynkiem filii MDK przy ul. Na Wrzosach 57 impreza plenerowa zatytułowana: ” Jubileuszowa Dziecinada”, w której uczestniczyły przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami. Na wstępie przedstawiciele przedszkolaków w towarzystwie patronów Akademii – Bolka i Lolka serdecznie powitali wszystkich przybyłych gości. Po przedstawieniu krótkiej historii Akademii przyszedł czas na podziękowania dla osób szczególnie dla niej zasłużonych. Słowa podziękowań przeplatane były występami artystycznymi zarówno absolwentów, jak i również obecnych wychowanków Akademii z obu budynków MDK.Na uroczystości nie mogło również zabraknąć wspólnych zabaw ruchowych. Część oficjalną uświetniło uroczyste wniesienie tortu urodzinowego i głośne odśpiewanie ” Sto lat”. Po degustacji tortu nastąpiło podsumowanie i rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego zatytułowanego: ” Bolek i Lolek nasi ulubieni bohaterowie”. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni do ogrodu na wspólne biesiadowanie, w czasie którego mogli obejrzeć wystawę zdjęć prezentujących pracę oraz różne formy uroczystości i imprez przedszkolnych w ciągu 30 – lat działalności. Dzieci mogły wyskakać się do woli na trampolinie i dmuchanym zamku. Mamy nadzieję, że wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci.