Inspirujące dźwięki Zimmera

Koncert: Portrety Muzyczne: Hans Zimmer w wykonaniu Zespołu Tańca Współczesnego TaW i Zespołu Baletowego Releve
13.04.2013, MDK, im. Św. Jadwigi, ul.Łokietka 60
Klasycznie, współcześnie, popowo, teatralnie, z rekwizytami, maskami, w charakteryzacji uczniowie Zespołu Tańca Współczesnego TaW i Zespołu Baletowego Releve wytańczyli muzykę niemieckiego kompozytora – Hansa Zimmera, bohatera tegorocznych Portretów Muzycznych.
Różnorodność muzyki, jej nastrój, tempo i melodia skłoniły nas do twórczych poszukiwań nowych rozwiązań choreograficznych… któż się mógł spodziewać, że baletnice z Releve założą koronki i błyszczące cekiny, by bawić publiczność przy dźwiękach jednej z pierwszych zimmerowskich kompozycji, tancerki TaW-u dały się oplątać w sieć, a IV gr. Releve zaskoczyła publiczność wyskakując zza kulis w strojach i barwach prawdziwych afrykańskich wojowników.
Zabrzmiała muzyka z Incepcji, Prawdziwego romansu, Holiday, Księcia Egiptu, Króla Lwa, Gladiatora, Króla Artura, Batmana i wielu innych filmów.
Dziękujemy, że mogliśmy poznać Zimmera, odkryć jego muzykę – dzielili się swoimi spostrzeżeniami po koncercie widzowie.
[nggallery id=267]

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność