Inspirujące dźwięki Zimmera

Koncert: Portrety Muzyczne: Hans Zimmer w wykonaniu Zespołu Tańca Współczesnego TaW i Zespołu Baletowego Releve
13.04.2013, MDK, im. Św. Jadwigi, ul.Łokietka 60
Klasycznie, współcześnie, popowo, teatralnie, z rekwizytami, maskami, w charakteryzacji uczniowie Zespołu Tańca Współczesnego TaW i Zespołu Baletowego Releve wytańczyli muzykę niemieckiego kompozytora – Hansa Zimmera, bohatera tegorocznych Portretów Muzycznych.
Różnorodność muzyki, jej nastrój, tempo i melodia skłoniły nas do twórczych poszukiwań nowych rozwiązań choreograficznych… któż się mógł spodziewać, że baletnice z Releve założą koronki i błyszczące cekiny, by bawić publiczność przy dźwiękach jednej z pierwszych zimmerowskich kompozycji, tancerki TaW-u dały się oplątać w sieć, a IV gr. Releve zaskoczyła publiczność wyskakując zza kulis w strojach i barwach prawdziwych afrykańskich wojowników.
Zabrzmiała muzyka z Incepcji, Prawdziwego romansu, Holiday, Księcia Egiptu, Króla Lwa, Gladiatora, Króla Artura, Batmana i wielu innych filmów.
Dziękujemy, że mogliśmy poznać Zimmera, odkryć jego muzykę – dzielili się swoimi spostrzeżeniami po koncercie widzowie.