” Bądź bezpieczny! Rozsądek jest konieczny.”

W dniu 23.05.2013 r. reprezentanci Akademii Lolka i Bolka wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie, który odbył się na terenie filii MDK przy ul. Na Wrzosach 57. Podsumowywał on realizowany w ciągu roku szkolnego projekt pt. ” Bądź Bezpieczny”. Przedszkolaki wraz z drużynami innych sekcji odpowiadali na pytania i rozwiązywali zagadki związane m.in. z zasadami bezpiecznego zachowania podczas poruszania się po drodze, w górach, nad wodą oraz w trakcie zagrożenia pożarowego. Uczestnicy turnieju musieli także wykazać się znajomością numerów alarmowych oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Niewątpliwą atrakcją imprezy była obecność służb straży miejskiej, która zaprezentowała umiejętności specjalnie wyszkolonego psa. Najmłodsze dzieci pod czujnym okiem strażnika miejskiego miały okazję            ” praktycznego” wykazania się znajomością znaków drogowych, poruszając się po zaaranżowanej ulicy ” autochodzikami”. Uczestnicy imprezy mogli także obejrzeć wykonywany przez ratownika medycznego pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.