Aukcja charytatywna

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w aukcji prac plastycznych, która odbędzie się w sali wystawienniczej przy Kaplicy pod wezwaniem św. Mikołaja z Tolentino (ul. Górników 27, Stary Prokocim). Pieniądze pozyskane podczas aukcji przeznaczone zostaną na Stypendium Edukacyjne im. E.i A. Jerzmanowskich dla utalentowanej młodzieży z Prokocimia. W 2012 roku, dzięki aukcjom, udało się zebrać kilka tysięcy złotych, które pozwoliły ufundować aż trzy stypendia dla młodych Prokocan. Pamiątkowe dyplomy wręczył stypendystom podczas Dni Prokocimia prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.
Podobnie jak w ubiegłym roku swoje obrazy, rzeźby, witraże przekazali na aukcję znani krakowscy twórcy, artyści z Prokocimia, a także dzieci i młodzież – uczestnicy zajęć MDK.
Idea stypendium nawiązuje do wręczanej co roku Nagrody im. E.i A. Jerzmanowskich przeznaczonej dla artystów, naukowców i osób działających charytatywnie. O ile jednak nagroda, którą swym testamentem ufundował Erazm Józef Jerzmanowski, jest swoistym podsumowaniem dokonań, o tyle Stypendium stanowić ma pomoc dla młodych ludzi znajdujących się na początku drogi artystycznej, naukowej lub sportowej.

Zostańcie Państwo współfundatorami stypendium a także właścicielami oryginalnego, sygnowanego, dzieła plastycznego.
aukcja_stypendium_2013

fb-share-icon

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność