Wieczór Laureatów Na Wrzosach

W piątkowy wieczór w Filii MDK przy ulicy Na Wrzosach odbyło się Spotkanie Laureatów Konkursu literacko-plastycznego „Zaczytana Zakładka” oraz II Dyktanda o tytuł Dziecięcego Mistrza Ortografii Dzielnicy XII. Zadaniem uczestników pierwszego z konkursów było opisanie swojej ulubionej książki i przygotowanie do niej zakładki. Na konkurs nadesłano prawie 300 „zaczytanych zakładek”. Uczniowie, którzy wzięli udział w odbywającym się pod honorowym patronatem Rady Dzielnicy XII Dyktandzie, musieli zmierzyć się z tekstem o mrukliwym i ponurym profesorze Grzegorzu Ogórkiewiczu, którego w południowoamerykańskiej dżungli spotkała niemiła przygoda. Z tym trudnym zadaniem najlepiej poradziła sobie Karolina Popławska ze Szkoły Podstawowej 117.
Podczas Spotkania, z etiudą opartą na wierszu Ludwika Jerzego Kerna „Dwa jeże”, wystąpiła wrzosowa grupa teatralna. Jednak aby było ortograficznie trudniej Na Wrzosach jeże były trzy 🙂