Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową, jak co roku ruszyła procesja z Parku Jerzmanowskich do Kaplicy Ojców Augustianów św. Mikołaja z Tolentino.
Wokół osiołka szły dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego, które w stylizowanych strojach, miały przypominać Jezusa wjeżdżającego na osiołku oraz apostołów – czyli uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Przed nimi szła oficjalna część procesji – księża Augustianie, lektorzy, ministranci. W tym roku, pomimo aury przypominającej inne święta, było jednak wielu uczestników procesji – dorosłych i dzieci, wszyscy z palmami. Niektóre palmy zostały specjalnie przygotowane na wielkanocny konkurs palm, którego wyniki zostaną podane w niedzielę, 14 kwietnia.

[nggallery id=256]

fb-share-icon

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność