Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową, jak co roku ruszyła procesja z Parku Jerzmanowskich do Kaplicy Ojców Augustianów św. Mikołaja z Tolentino.
Wokół osiołka szły dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego, które w stylizowanych strojach, miały przypominać Jezusa wjeżdżającego na osiołku oraz apostołów – czyli uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Przed nimi szła oficjalna część procesji – księża Augustianie, lektorzy, ministranci. W tym roku, pomimo aury przypominającej inne święta, było jednak wielu uczestników procesji – dorosłych i dzieci, wszyscy z palmami. Niektóre palmy zostały specjalnie przygotowane na wielkanocny konkurs palm, którego wyniki zostaną podane w niedzielę, 14 kwietnia.