” Rodzinna Sobótka”

W dniu 27.10.2012 r. odbyła się sobótka rodzinna zatytułowana: ” Razem”. W trakcie spotkania zostały przeprowadzone dla przedszkolaków i ich rodzin wspólne zabawy w formie warsztatowej. Na początku uczestnicy sobótki wzięli udział w zajęciach muzyczno – ruchowych, a więc tańcach i zabawach integracyjnych, zajęciach ruchowych z elementami ćwiczeń wg Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Rodziny uczestniczyły także w aktywnym słuchaniu muzyki wg Bati Strauss. Po aktywności muzyczno – ruchowej odbyły się ćwiczenia logopedyczne w formie zabawy, a więc ” Gimnastyka buzi i języka na wesoło”. Były to zabawy artykulacyjne, oddechowe oraz ” słowne połamańce”, czyli ćwiczenia dykcyjne dla rodziców. Po krótkiej przerwie na poczęstunek uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnych zabaw wspomagających ogólny rozwój. Były zabawy ruchowe ze śpiewem oraz zabawy dydaktyczne doskonalące koncentrację uwagi i logiczne myślenie. Na zakończenie zostały zaproponowane zabawy relacyjno – relaksujące oparte na dotyku w opracowaniu Marty Bogdanowicz, a więc ” Wierszyki na dziecięce masażyki”. Na zakończenie zajęć rodzice otrzymali materiały z zajęć zawierające wskazówki do pracy i kreatywnej zabawy z dzieckiem w domu.

[nggallery id=195 images=9]