Rodzinna „Sobótka”- 17.11.2012

[nggallery id=198]
W dniu 17.11.2012 r.odbyła się Sobótka dla dzieci i Rodziców z Akademii Lolka i Bolka. Spotkanie rozpoczęła pani pedagog- terapeuta , która poprowadziła wykład na temat „Trudne zachowania dzieci w wieku przedszkolnym- wskazówki dla rodziców”.Po wykładzie rodzice mieli możliwość indywidualnych rozmów z panią pedagog .Następnie wszyscy uczestnicy „Sobótki” zostali zaproszeni na krótki poczęstunek.Po krótkiej przerwie rodzice i dzieci uczestniczyli w różnych zajęciach prowadzonych przez nauczycielki Akademii Lolka i Bolka. Na początku wszyscy wzięli udział w zajęciach muzyczno-ruchowych, a więc w tańcach wg pedagogiki zabawy Klanza, zajęciach ruchowych z elementami ćwiczeń wg Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Rodziny uczestniczyły również w aktywnym słuchaniu muzyki wg Bati Strauss.Po aktywności muzyczno- ruchowej, odbyły się ćwiczenia logopedyczne w formie zabawowej, a więc „Gimnastyka buzi na wesoło”.Były też ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe oraz „słowne połamańce”.Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnych zabaw wspomagających ogólny rozwój.Znalazły się tu propozycje M.Bogdanowicz .Na zakończenie zajęć rodzice otrzymali materiały z zajęć zawierające wskazówki do pracy i kreatywnej zabawy z dzieckiem w domu oraz w ramach pedagogizacji artykuł :”O mądrym wychowaniu dziecka”.Sobótkę zakończyły indywidualne rozmowy rodziców z nauczycielkami na temat wyników badania logopedycznego oraz wstępnej obserwacji przeprowadzonej na podstawie arkusza obserwacyjnego dzieci młodszych-3,4-letnich opracowanego na podstawie programu wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole” Rodzinna „Sobótka” okazała się doskonałym sposobem na „szarugę jesienną”