Strefa Vintage Art – Techniki Trochę Zapomniane

[nggallery id=192]
Zobacz więcej zdjęć

Dnia 24 października 2012 r w MDK im. K.I. Gałczyńskiego przy ul. Beskidzkiej odbyło się spotkanie zatytułowane „Techniki Trochę Zapomniane”, przygotowane przez Stowarzyszenie Odkryj Talent i Młodzieżowy Dom Kultury w ramach „Strefy Vintage Art”.
Stowarzyszenie Odkryj Talent ma na celu zachęcanie ludzi do działania – trafiają do niego osoby, które maja ochotę coś robić i wiedzą już co, albo takie, które chciały by coś robić i potrzebują inspiracji.
Chcąc przybliżyć działalność Stowarzyszenia Odkryj Talent i zachęcić do poznawania tajników wytwarzania przedmiotów pięknych na spotkaniu „Techniki Trochę Zapomniane” zaaranżowano wystawa rękodzieła. Można było zobaczyć i posłuchać o tym jak powstają różnego rodzaju koronki, hafty, co można zrobić szydełkiem, że biżuteria bywa z kamieni i metalu, ale także z filcu, koralików, pasmanterii i bębęnków od maszyny do szycia. Na scenie w sali widowiskowej udrapowane były szydełkowe firanki, szale i serwety – efekty benedyktyńskiej wprost cierpliwości i mistrzowskiego opanowania techniki. Bardzo podobały się plecionki z papierowej wikliny – łabędź, anioły, wianki i koszyki ozdobione kwiatami z krepy – oraz wyplecione logo MDK – Zielona Gęś. Niektórzy autorzy wystawianych prac przynieśli ze sobą narzędzia, bądź całe warsztaty pracy. O ile wszyscy wiedzą jak wyglądają druty i szydełko, to już czółenko do robienia koronek frywolitkowych dla niektórych trąci egzotyką, a wałek i klocki koronczarek z Bobowej wydają się skomplikowaną, poruszaną ręcznie maszynerią.
Na koniec spotkania odbyły się krótkie warsztaty dziergania na palcach. Każdy mógł zrobić dzierganą bransoletkę (ścieg dżersejowy) bez użycia jakichkolwiek narzędzi. I udało się.
Wszystkich chcących odkrywać swoje talenty i tych którzy chcieliby się podzielić i pochwalić już odkrytymi – serdecznie zapraszamy na nasze comiesięczne spotkania i warsztaty. Szczegóły na naszej stronie www.odkryjtalent.pl

Dostępność