HALLOWE’EN PARTY, CZYLI ZLOT DUCHÓW I CZAROWNIC

[nggallery id=193]
Zobacz więcej zdjęć
HALLOWE’EN PARTY, CZYLI ZLOT DUCHÓW I CZAROWNIC
W MDK IM. K.I.GAŁCZYŃSKIEGO
Tradycyjnie, jak co roku w ostatnim tygodniu października sekcja języka angielskiego zaprosiła uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury na zlot duchów i czarownic, który miał miejsce w piątek 26.10. w budynku przy ulicy Beskidzkiej 30. Dzieci przybyły na spotkanie w wymyślnych strojach: duchów, czarownic, nietoperzy i wampirów. Lista przebierańców była bardzo długa, a inwencja twórcza dzieci naprawdę imponująca. Większość z nich wzięła później udział w konkursie na najciekawszy i najbardziej przerażający strój Hallowe’enowy.
Ciekawa dekoracja sali widowiskowej z licznymi gadżetami Hallowe’enowymi, wystawą lalek czarownic i lampionami z dyni sprzyjała mrocznej atmosferze spotkania.
W trakcie imprezy uczestnicy usłyszeli dużo ciekawostek o święcie Hallowe’en oraz dowiedzieli się o genezie tego święta i o wielu zwyczajach z nim związanych, podczas prezentacji multimedialnej zatytułowanej: „It’s Hallowe’en”. Po prezentacji chętne dzieci wzięły udział w quizie o Wigilii Wszystkich Świętych poszerzając swoją wiedzę na ten temat oraz materiał leksykalny.
Wieczór obfitował w wiele atrakcyjnych zabaw i konkursów z nagrodami. Najwięcej uciechy było podczas zabawy „bobbing for apples”, gdy dzieci wyławiały ustami jabłka pływające w wodzie, co okazało się niełatwym zadaniem. Konkurs, polegający na zjadaniu pączków w kształcie oponek zawieszonych na sznurku też budził wiele emocji i w dodatku był „smakowity”.
Jury konkursu na najciekawszy i najbardziej oryginalny lampion wyrzeźbiony z dyni miało trudne zadanie, gdyż wszystkie lampiony były świetnie wykonane i miały swój fantazyjny styl.
Atrakcją wieczoru był występ taneczny grupy akrobatycznej „Salto” prowadzonej przez panią Magdalenę Bialik, który urozmaicił spotkanie.
Wszyscy uczestnicy „Hallowe’en Party”, zarówno dzieci jak i dorośli świetnie się bawili i już zapowiedzieli swój udział w spotkaniu w przyszłym roku.

Dostępność