Spontaniczny Wakacyjny Poryw Teatralny

Wakacje to czas odpoczynku. Ale – dla prawdziwych pasjonatów – to także czas tęsknoty za teatrem, dla którego lato to „sezon ogórkowy”. Porwani tą tęsknotą postanowiliśmy ją choć trochę ukoić pracą na spontanicznych warsztatach. Dzięki gościnności Świetlicy „IKAR” w ciągu pięciodniowych warsztatów powstał spektakl „REQUIEM DLA ŚWIATA” zaprezentowany na scenie MDK 24.08.2012 r.

Spektakl eksperymentalny, oparty na intuicji, tworzony na bazie tekstów proroctw dotyczących końca świata i muzyki zespołu Septic Flesh, niezwykle wymagający fizycznie. Bliższy raczej laboratorium Grotowskiego niż tradycyjnej metodzie Stanisławskiego. Aktorzy – pomimo obezwładniającego upału pracowali z pasją. Ogromny fizyczny wysiłek, jaki włożyli w spektakl to nie tylko ćwiczenie. Takiego wysiłku nie można udawać, „zagrać”, zafałszować – to przełożyło się na przejmującą sceniczną prawdę. Doświadczenie można uznać za niezwykle udane.

[nggallery id=187 images=3]

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność