Szmaragdowy Gród, wyspy Bergamuty i wyspa Pakagoł.

7 stycznia 2012 roku LITERATURKA wybrała się do Teatru im. Juliusza Słowackiego na przedstawienie zatytułowane „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. „Czarnoksiężnik…” jest uznawany za jedno z najlepszych przedstawień obecnego sezonu teatralnego i małych widzów z MDK również nie zawiódł. Sympatie LITERATURKOWICZÓW podzieliły się równo, pomiędzy Stracha na Wróble i Strachliwego Lwa, a ponad dwie godziny spędzone w teatrze upłynęły (mimo początkowych obaw pani) bardzo szybko.

Na zajęciach w kolejnym tygodniu LITERATURKA słuchała fragmentów opowieści o groźnym Czarnoksiężniku Ozie i Szmaragdowym Grodzie autorstwa Franka Bauma, na podstawie której powstało przedstawienie Teatru Słowackiego oraz czytała (i śpiewała 🙂 ) słynny wiersz Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”. A potem…potem LITERATURKOWICZE stworzyli własną, zupełnie niezwykłą wyspę Pakagoł (PAulina, Karina, Asia, Gabrysia, Ola, Łucja), na której rośnie las Admajula (ADaś, MArtynka, JUlka, LAura) oraz łąka z trawą z owocowej galaretki i wybuchają nigdzie indziej niespotykane wulkany w paski i kropki.

[nggallery id=84].

fb-share-icon

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność