Spotkanie Laureatów konkursu literacko-plastycznego „Zaczytana Zakładka” oraz dyktanda o tytuł Dziecięcego Mistrza Ortografii Dzielnicy XII

W piątkowe popołudnie, 9 marca, w Filii MDK przy ulicy Na Wrzosach spotkali się Laureaci dwóch konkursów. Pierwszym z nich była „Zaczytana zakładka”, małopolski konkurs dla uczniów klas II-IV szkół podstawowych. W tym roku  był on dedykowany Czesławowi Janczarskiemu-twórcy postaci Misia Uszatka, stąd też wśród prac, które można było obejrzeć na pokonkursowej wystawie dominowały misie – te swojskie z Uszatkiem na czele i te „importowane” pod wodzą Paddingtona. W konkursie wzięło udział 276 uczniów, wyróżnienia i nagrody otrzymało 36.

Drugi z konkursów, objęte Honorowym Patronatem Rady Dzielnicy Dyktando o tytuł Dziecięcego Mistrza Ortografii Dzielnicy XII, adresowny był do uczniów klas V i VI szkół podstawowych z Prokocimia i Bieżanowa. Do zmagań z ortografią przystąpiło 85 śmiałków. Z mrożącą krew w żyłach historią o rozmarzonym Hilarym, który z powodu ohydnej ospy wietrznej nie mógł podczas ferii pruć po rozbiegu Wielkiej Krokwi, najlepiej poradził sobie Michał Gałka ze Szkoły Podstawowej nr 117. Tytuł Wicemistrza zdobyła Karolina Popławska z tej samej szkoły.

[nggallery id=101]

fb-share-icon

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność