KOLEJNY START ZAWODNIKÓW NASZEJ SEKCJI W ZAWODACH JUDO!

W ostatnią sobotę czyli 24 marca na obiektach Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków odbyło się pierwsze z cyklu czterech GRAND PRIX O PUCHAR BIAŁEJ GWIAZDY W JUDO DZIECI w roku 2012. Podobnie jak w poprzednich latach także nasz klub MDK KRAKÓW przystąpił do rywalizacji z dużymi nadziejami. Turniej został podzielony na dwie kategorie wiekowe:

  • DZIECI STARSZYCH (roczniki 2000 i 2001), które rywalizowały w formule JUDO, oraz
  • DZIECI MŁODSZYCH (roczniki 2002 i 2003), które ze względu na wiek uczestniczyły w uproszczonej formie w  tzw. MINI JUDO

W zawodach wzięło udział 157 uczestników z 14 klubów judo nie tylko polskich ale także ze Słowacji. Nasi zawodnicy spisali się dobrze choć trzeba przyznać, że dorobek medalowy tym razem nie był imponujący. Zdobyliśmy jeden srebrny medal w kategorii do 37 kg. Jak zwykle już na podium stanął DANIEL NOWAK z grupy piątej. Warto podkreślić, że przegrał on nieznacznie dopiero walkę finałową z bardzo silnym zawodnikiem klubu UKS JUDO WOLBROM, pokonując między innymi w walce półfinałowej utytułowanego zawodnika klubu UKS GROT KRAKÓW – Bartłomieja Witkowskiego zdecydowanie przeważając przez całą walkę. Pozostałym mimo dużych ambicji nie udało się stanąć na podium 🙁 . Najbliżej sukcesu był debiutujący w zawodach kolejny z braci BOROŃ trenujących w naszym klubie – MICHAŁ, który w silnie obsadzonej kategorii wagowej do 25 kg (14 zawodników) przegrał walkę o miejsce III i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu V. Na słowa pochwały zasługuje także nasz reprezentant z kategorii do 40 kg TOMASZ KUBAĆ. W bardzo mocnej kategorii (także 14 startujących) mimo zwycięstwa nad przeciwnikiem ze Słowacji zajął on „dopiero” VII miejsce. Należy jednak pamiętać, że Tomek rozpoczął treningi z najstarszą grupą we wrześniu 2011 roku i był to dopiero jego drugi start w zawodach. Tak czy inaczej gratuluję postawy i ambicji choć pewien niedosyt medalowy pozostaje… Następnym razem będzie lepiej 🙂 !!! Poniżej wyniki – klasyfikacja medalowa – w formacie EXCEL.

paweł maślej

WYNIKI I GRAND PRIX JUDO – 2012

Dostępność