1-szy KONKURS w 10-cio letnij historii Releve

Rok Jubileuszowy to chyba dobry czas, by skonfrontowac swe taneczne umiejetności na szerszym forum…

Tak więc wybrańcy z grup V, VI i VII stanęli przed liczną publicznością i  srogim jury podczas IX Przegladu Twórczosci w Piekarach.

Tancerki  zatańczyły 10-cio minutowy fragment Coppelii.

Jak się okazało, sposród 19 kontrkandydatów tylko my prezentowałyśmy ten styl taneczny – dla nieznających naszej inscenizacji przypomnę, iż w Coppeli tańczymy klasykę (oczywiście), a także stylizowane tańce charakterystyczne różnych narodów ( Hiszpania, Szkocja, Polska, Chiny itd.).

W konkursie zdecydowanie dominowały rytmy disco i latino, sporo było podrygów do Jacksona, kilka odsłon tańców współczesnych, dwie solówki rodem z You Can Dance. Byłyśmy, nie ukrywajmy, trochę jak z innej bajki…ale myślę, że warto pokazywac publiczności ten hm…inny rodzaj tanecznego piękna.

Nagrodę zdobyły, dwa bardzo dobre zespoły współczesne. A my cóż…nie poddajemy się, mobilizujemy siły i szykujemy się do kolejnego tanecznego ataku. Trzymajcie kciuki!!!

Poniżej kilka zdjęc – niestety tylko z przygotawań do występu, gdyż w jego trakcie zaciskałam mocno kciuki 😉

[nggallery id=126 images=13]

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego z siedzibą ul. Beskidzka 30, 30-619 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę. Więcej informacji: Ochrona Danych Osobowych.

 

Dostępność