Uczeń-Obywatel. Spotkanie w Pałacu Wielopolskich.

10 listopada ruszyła kolejna edycja Projektu Uczeń-Obywatel „Nic o nas bez nas”. Uczniowie V i VI klas szkół podstawowych dowiedzieli się miedzy innymi ilu radnych zasiada w Radzie Miasta, jakie są kompetencje prezydenta i z ilu dzielnic składa się Kraków. Cofnęliśmy się także do początków krakowskiej samorządności czyli czasów lokacji miasta na prawie magdeburskim. Oprócz słuchania było również zwiedzanie; Holu Kamiennego i Korytarza Prezydenckiego, w którym uczestnicy mieli szansę zobaczyć galerię portretów prezydentów. Niektórym grupom udało się tam spotkać Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego oraz Pana Przewodniczącego Rady Miasta Bogusława Kośmidra. Tradycyjnie, na zakończenie, odbyło się w Sali Obrad, budzące wiele emocji, poszukiwanie rysunków dawnego krakowskiego radnego, profesora Wiktora Zina:-).
W tym roku w projekcie udział bierze ponad 250 uczniów, z 16 krakowskich szkół podstawowych.