Uczeń-Obywatel: Konkurs prezentacji wyborczych

W Sali Obrad krakowskiego Magistratu odbył się 13 marca konkurs prezentacji wyborczych. Piętnastu uczniów szkół podstawowych, biorących udział w projekcie edukacyjnym „Uczeń-Obywatel”, ubiegało się o fotel radnego miasta Krakowa. Młodzi kandydaci przedstawiali swoje propozycje i pomysły, dzięki którym Kraków stałby się jeszcze piękniejszy i przyjazny mieszkańcom, szczególnie tym najmłodszym. Przemyślanym i skrupulatnie przygotowanym wystąpieniom towarzyszyły multimedialne prezentacje, hasła wyborcze, oraz ulotki, a nawet poczęstunek przygotowany przez kandydatów dla swoich wyborców. Ci ostatni, zgromadzeni bardzo licznie (ponad dwustu uczniów krakowskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami, największym zaufaniem obdarzyli Sebastiana Twardego ze Szkoły Podstawowej nr 29. Miejsce drugie ex aeguo zdobyli Anna Grzebinoga, ucząca się w Szkole Podstawowej nr 37 i Juliusz Mietelski – uczeń Szkoły Podstawowej nr 36.
Trzecie miejsce przypadło Kornelii Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 40. Wyróżnieni zostali: Hanna Kaminiarz (Szkoła Podstawowa nr 65) i Michał Adamski (Szkoła Podstawowa nr 113).
Gratulujemy i życzymy kandydatom dalszych sukcesów, być może również w przyszłych, prawdziwych wyborach do Rady Miasta Krakowa.