O Sekcji Języka Angielskiego

O Sekcji

Zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych dla dzieci od 5 do 8 lat. Każda grupa spotyka się 2 razy w tygodniu po 45 minut. Na zajęciach korzystamy z serii podręczników New Happy House (wydawnictwo Oxford University Press), w których śledzimy losy sympatycznej rodziny i uroczych zwierzaków, którzy razem mieszkają w wesołym domku. Oprócz pracy z książeczkami dużo śpiewamy, często gramy w zabawy ruchowe i rysujemy.

angielski

Emilia Szum

Jestem absolwentką studiów I stopnia Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie kontynuuję studia magisterskie na UJ. Moje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam jako wolontariusz programu Akademia Przyszłości w Stowarzyszeniu WIOSNA. Praca w tej organizacji polegała na wspieraniu uczniów szkoły podstawowej w problemach z nauką, a także na organizowaniu edukacyjno-rozrywkowych wydarzeń dla większych grup dzieci. Pracowałam także w szkole językowej prowadząc zajęcia j. angielskiego dla przedszkolaków.

W nauczaniu dzieci stosuję metodę bezpośrednią, która polega na zachęcaniu ucznia do naturalnych reakcji w języku angielskim (zadawanie pytań i zachęcanie uczniów do odpowiedzi), a także metodę TPR (Total Physical Response – metoda reagowania całym ciałem), w której stosuje się wiele zabaw ruchowych, naśladowanie gestów, piosenki z pokazywaniem itp., co świetnie sprawdza się przy uczeniu najmłodszych dzieci, które często nie są jeszcze gotowe na mówienie w języku obcym.

Na zajęciach staram się łączyć naukę z zabawą, aby uczenie się nie było dla dziecka żmudnym procesem, tylko przyjemną i ciekawą przygodą. Serdecznie zapraszam na zajęcia.

HARMONOGRAM 2016–17

GRUPA TERMIN ZAJĘĆ