Piętnastu nowych kandydatów do Rady Miasta Krakowa

PIĘTNASTU NOWYCH KANDYDATÓW DO RADY MIASTA KRAKOWA
18 kwietnia w Urzędzie Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych odbyło się kolejne spotkanie cyklu edukacyjnego Uczeń-Obywatel „Nic o nas bez nas”. Tym razem uczniowie z piętnastu szkół podstawowych wzięli udział w konkursie na prezentację wyborczą. Reprezentanci szkół zaprezentowali się jako kandydaci do fotela radnego miejskiego.
Konkurs wygrała Agnieszka Pałka ze Szkoły Podstawowej nr 124, kolejne miejsca przypadły Natalii Czachor ze Szkoły Podstawowej 21 (II), Krzysztofowi Katarzyńskiemu reprezentującemu Szkołę Podstawową nr 142 (III), Lilianie Guzik ze Szkoły Podstawowej nr 1 (IV), Aleksandrze Włodarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 65, Marii Brzozowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 40 oraz Roksanie Kos ze Szkoły Podstawowej nr 113 (V ex aequo).
Ponadto organizatorzy postanowili przyznać dwa wyróżnienia:
– dla Adama Bukowca ze Szkoły Podstawowej nr 36 i jego sztabu – za pomysłowość i zastosowanie reguł autoprezentacji
– dla Witolda Surdeja ze Szkoły Podstawowej nr 2 i jego sztabu – za zaangażowanie w przygotowanie kampanii.