Roztańczone księżniczki – audycja muzyczno-baletowa

Audycja muzyczno-baletowa „Roztańczone księżniczki” była pretekstem do przybliżenia zaproszonym uczniom kompozycji baletowych  Piotra Czajkowskiego, a w szczególności „Jeziora Łabędziego” i „Śpiącej królewny”. Były także baśniowe, taneczne  akcenty związane z królewną Śnieżką i księżniczką zaklętą w żabę. Tańczyły uczestniczki zespołu tańca baletowego „Releve”,  pracujące pod kierunkiem Magdaleny Żmudy.  Dwie grupy dzieci z klas młodszych SP 148 /150 osób/  z wielkim zainteresowaniem oglądały sceny baletowe, słuchały informacji o baletach i twórczości Piotra Czajkowskiego a także z radością brały udział w zabawach tematycznie powiązanych z tańcami i  z zapałem ćwiczyły proste pozycje baletowe.